آیا وب سایت شما پاسخ‌گوی مشتریان بالقوه هست؟

محتوای درست، محتوا و رنگ ها

این موارد را اگر در کنار هم به درستی قرار دهیم کاملا پاسخگوی مشتریان بالقوه ما خواهند بود.مشتریان بالقوه کسانی هستند که می خواهند در حال یا آنده نزدیک قسمتی از سایت شما باشند. اگر می خواهید یک وب سایت خوب داشته باشید باید چیزهایی بیشتر از علاقه مندی هایتان داشته باشید. شما قادر نخواهید بود یک سایت با دو رنگ که مورد علاقه خودتان است ایجاد کنید و یا بدون دلیل در گوشه سایت المان های گرافیکی را بی دلیل قرار دهید.تحقیقات نشان دهنده این است که سایت شما باید بتواند با کاربر تعامل برقرار کند و با آنان گفتگو نماید.

با این تفاسیر آیا وبسایت شما پاسخگوی پتانسیل مشتریان هست؟

برای فهمیدن این قضیه از خودتان سوالاتی هرچند کوک را بپرسید.

مطالعه محتوای شما دشوار است؟

خوانا بودن وبسایت یکی از مهم ترین مواردی است که در کاربر به محض ورود به سایت در ذهن دارد و از طریق آن می تواند به شما امتیاز بدهد. توجه کنید که کسی که به سایت شما وارد می شود تسلط کافی را بر روی تمام مفاهیم حوزه کاری شما ندارد.

اگر شما مفاهیمی از تکنیک و تخصص را در وبسایت بکار می برید اطمینان حاصل کنید که به درستی آنها را شرح داده اید و حتی سعی کنید برای درک بهتر آن مفهوم را به مطلبی لینک دهید. اگر اینکار را انجام دهید کاربر محتوای شما را بهتر درک خواهد کرد. بهتر از آن نیز زمانی است که شما این مفاهیم تکنیکی را تا زمان ارائه سرویس‌ها بیان نکنید. 

آیا صفحه های سایت شما با تبلیغات پر شده است؟

یکی از موارد بسیار آزار دهنده برای کاربران سایت تبلیغات است. مشتریان بالقوه تمایلی ندارند که روی سایتی با تبلیغات فراوان زمان را سپری کنند. برای سایت های تجاری بهتر است اصلا تبلیغاتی وجود نداشته باشد.

کاربران دوست دارند سریعا به محتوای مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند تا اینکه در بین تبلیغات وبسایت شما غرق شوند.

 

آیا وبسایت شما در زمانی بیشتر از ۳ ثانیه بارگذاری می شود؟

اگر بارگذاری وبسایتی بیشتر از ۳ ثانیه طول بکشد، امکان دارد که نیمی از ترافیک خود را از دست بدهد. یعنی اگر سایت شما  کند است،  احتمال این هست که نیمی از مشتریان بالقوه‌تان را از دست بدهید، این کار باعث می‌شود که کاربران به صفحه نتایج گوگل رجوع کرده و به سراغ رقبای شما بروند.

بر روی موبایل ها وبسایت هایی که زمان بارگذاری آنها بیش از ۵ ثانیه است ۷۴ درصد رها می شوند. به همین علت زمان بارگذاری موضوع بسیار مهمی است و باید به آن توجه کرد.

چه عواملی باعث بالاتر رفتن سرعت بارگذاری صفحات می‌شوند؟

  • کم کردن حجم تصاویر
  • حذف کردن پلاگینهای غیر ضروری
  • مطمئن شدن از مناسب بودن سرویس میزبانی

در وبسایت CTA های زیادی دارید؟

وجود دکمه های CTA در یک سایت بسیار مهم است، ولی تعداد زیاد آنها باعث سردرگمی خواهد شد.وقتی کاربران با تعداد فراوانی دکمه که اطلاعات آنها را تقاضا می کند روبه رو شوند احتمالا سردرگم خواهند شد و باعث آزار آنها می شود.

نمونه مناسب از تعداد CTA ها برای سایت را می توانید در تصویر زیر مشاهده نمایید. نمایش این دکمه ها به نحوی است که به سادگی پیدا می شوند و به کاربران این اجازه را می دهند تا قابلیت اتخاذ تصمیم درست را برای انتخاب سرویس خود داشته باشند.

این دکمه ها باید به نحوی باشند که کاربر بتواند بدون هیچ مشکل و اجباری مسیر را طی کند و به اطلاعات دسترسی پیدا کند.

در وبسایت شما به هنگام بالا آمدن سایت، ویدیو پخش می شود؟

آیا آخرین باری که وبسایتی را بازدید کردید و یک ویدیو با صدا به صورت خودکار پخش شد را به یاد دارید؟به آن لحظه فکر کنید. آیا از این موضوع خوشحال شدید که بدون Play  کردن ویدیو را مشاهده و گوش کرده باشید؟ تعداد زیادی از کاربران به محض وقوع این اتفاق سایت را ترک می کنند.

شاید شما فکر کنید این موضوع برای کاربران مفید یا جذاب است اما اصلا اینگونه نیست. به کاربران اجاز دهید که تصمیم پخش شدن یا نشدن ویدیو را خودشان بر عهده بگیرند و پخش خودکار را متوقف کنید.

آیا سایت شما شبیه به طراحی‌های سال ۱۹۹۹ است؟

در دنیا صنعت تکنولوژی پیشرفت بسیار پر سرعتی دارد، طبیعتا کاربران اینترنت نیز از وبسایت های شرکتی انتظاراتی دارند علی الخصوص کسانی که می خواهند از سرویس های شما استفاده کنند.

اگر احساس می کنید سایت شما منقضی شده است و یا ناوبری کردن در آن سخت است پس باید به فکر بروزرسانی آن باشید. دائما تلاش کنید کهطراحان معتبر و حرفه ای همکاری کنید تا طراحی با ظاهر مدرن داشته باشید، این موضوع باعث اعتماد بیشتر بازدید کنندگان وبسایت شما می شود.

الزامات زیادی را برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته‌اید؟

در هر لحظه که کاربران را با الزامات اطلاعات شخصی همراه می سازید، مقدار بیشتری از کاربران را از دست می دهید.

اکثر اوقات کاربران در اولین بازدید فقط وارد سایت شده و اطلاعات خود را جستجو می کنند و سپس سایت را ترک می کنند. ممکن است در آینده کاربر به وبسایت مراجعه کند و از آن خرید نماید. آن زمان است که باید از کاربر اطلاعات بخواهید. ولی انجام دادن چنین کاری در ابتدا باعث می شود که امید کاربر برای کسب اطلاعات مورد نیازش بسیار کم شود.

شما قادر خواهید بود اطلاعات را از توسط دکمه‌های CTA یا ثبت نام در خبرنامه دریافت کنید، اما هرگز آن‌ها را ملزم نکنید.

آیا زیرکی به خرج می‌دهید؟

«امروز در صورت ثبت نام در سایت ۳۰ درصد تخفیف دریافت خواهید کرد»

در صورتی که شما پیشنهاداتی از این قبیل ارائه می کنید اصلا آنها را به شکل شرطی به کار نبرید.

موضوعی که می تواند کاربران را آزار دهد تلاش برای دریاف تخفیف است. کاربران قبل از رسیدن به آن بسیار تلاش می کند.اگر تمایل دارید به کاربران ۳۰ درصد تخفیف بابت خرید هزار دلار بدهید در قسمت مقررات وبسایت این نکته را بیان کنید.

اگر اینگونه عمل نکنید احتمالا مشتریان بالقوه سایت شما را رها کنند زیرا آنها با اینگونه پیشنهادات در عوض دادن اطلاعات مخالف هستند.

وبسایت‌ شما بیش از حد شلوغ است؟

اگر تعداد رنگ های سایت شما بسیار زیاد و گیج کننده است احتمالا برای کاربر شلوغ و پیچیده به نظر می رسد. کاربران در بسیاری از موارد برای ناوبری کردن از قسمت جستجو سایت بهره می برند.

این موضوع می تواند بحث کیفیت ذهنی باشد ولی اگر بتوانید از افراد خارج از شرکت بخواهید سایت شما را تست کنند ایده خوبی خواهد بود. در صورتی که آنها به دشواری استفاده از سایت و پیدا کردن اطلاعات پی بردند نیاز است شما به طراحی دوباره آن فکر کنید.

 

استفاده از تصاویر استوک در وبسایت شما زیاد است؟

 مطمئنا یکی از بدترین چیزهایی‌ که می‌تواند شامل یک وبسایت حرفه‌ای باشد استفاده از تصاویر استوک بی‌کیفیت است .آنها علاوه بر اینکه بنظر مزاحم می رسند، این تصور را در کاربر به وجود می آورد که شما نمی توانید هزینه های لازم برای داشتن تصاویر مناسب را تامین کنید.

تصاویر باعث می شوند که تجارت شما تصویر‌سازی شود و این موضوع باعث برندسازی در ذهن کاربر می شود، ولی اگر اینگونه نباشد وبسایت شما به نفع شما ایجاد نشده است. بجای این تلاش کنید که یک عکاس را به خدمت گرفته و تصاویری با کیفیت را از اداره، محصولات و پروژه‌های قدیمی‌تان بگیرد.

هزینه سرویس‌های‌ خود را پنهان کرده‌اید؟

یکی از نکاتی که کاربران دائما در وبسایت دنبال آن هستند، اطلاعات صادقانه در مورد قیمت‌های داخل سایت است. اگر شما این روند را برای کاربران پیچیده کنید، مطمعن باشید اکثر مشتریان بالقوه را از دست می‌دهید. 

اکثرا کاربران در سایت تنها یک کار را انجام می‌دهند – بازدید کردن.یعنی  آن‌ها سایت شما را به سادگی  نگاهی می‌اندازند و در با دیدن اطلاعات آن را با دیگر سایت ها مقایسه می‌کنند. همواره تلاش نمایید با شفاف و ساده بودن کاربران را به سمت خود بکشانید.

آیا در سایت شما کاوش کردن  دشوار است؟

هیچ چیز به اندازه این که نتوانید مطالبی که می‌خواهید را در سایت پیدا کنید خسته کننده تر نیست. توانایی کاوش کردن وناوبری کردن آسان در سایت نکته بسیار مهمی است که در کیفیت هر سایتی تاثیر زیادی دارد.

آخرین باری را بخاطر بیاورید که به یک سایت وارد شدید ولی  نتوانستید موضوعی که می‌خواهید را پیدا کنید. کمی دشوار به نظر می‌رسد.

اگر می خواهید مطمئن شوید ناوبری آسانی دارید اطمینان حاصل نمایید که برای برگه‌های‌تان یک نوار منو را تعبیه کرده اید.

سایت شما بر روی دستگاه‌های موبایل دشوار و پیچیده است؟

در حا حاضر برای جستجو در اینترنت استفاده از موبایل‌ها بسیار بیشتر از کامپیوترهای دسکتاپ است.یعنی کاربران شما به دنبال اطلاعات هستند و از طریق دستگاه موبایل‌شان این پروسه جستجو کردن را  انجام می‌دهند. 

راهی که از طریق آن قادر خواهید بود اطمینان پیدا کنید که وبسایت شما روی دستگاه های مختلف مناسب است، طراحی واکنش گرا است. این نوع از طراحی کمک می‌کند وبسایت طبق صفحه نمایش کاربر خود را تطبیق دهد.  

آیا سایت شما هیچکدام از این مشکلات را داراست؟

اگر پاسخ این سوال به هریک از جواب‌ها بلی است حتما نیاز است که روی آن‌ها کار کنید. اگر این گونه نیست پس کار شما هنوز به انمام نرسیده است، کارهای بسیاری از کارهای دیگر وجود دارد که با انجام دادن آن ها توانایی این را دارید که مشتریان بیشتر و بهتری را جلب کنید.