اشتباهاتی که بازدیدکنندگان را از سایت فراری می دهد

اشتباهاتی که بازدیدکنندگان را از سایت فراری می دهد

 

ممکن است شما سایتی برای کسب و کار خود طراحی کرده اید و حتی صفحاتی را در شبکه های اجتماعی ساخته اید اما همچنان آمار جذب کاربر در سایت شما بسیار پایین است. به نظر شما این اتفاق آشنا نمی آید؟ باید توجه کنید که تنها شما و برندتان نیست که دچار این مشکل شده استف بلکه اکثر برندها و سایت ها با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند.

کارشناسان و متخصصین یکی از شرکت های طراحی سایت وردپرس به نام NAY AYACHE  اینگونه بیان می کنند: بازدیدکنندگان از سایت در عرض چند ثانیه در مورد طراحی سایت تصمیم گیری و قضاوت می نمایند. این تصمیم گیری ها بر اساس یکسری مولفه ها مثل: زمان بارگزاری صفحه، نمای دیداری و راحتی در جستجو است.

در این مقاله ۵ دلیل که باعث خروج بازدیدکنندگان از سایت شما می شوند را بیان میکنیم.

 

١.صفحه اول سایت دارای  طراحی به هم ریخته و نامنظم است

تقریبا مهم ترین و ارزشمندترین صفحه هر وبسایت، صفحه اصلی یا اول آن است. یک صفحه درهم ریخته و نا منظم می تواند کاربران را از سایت شما فراری دهد.طراحی وب سایت می بایست به صورت منظم، دارای نقاط عطف واضح باشد تا به بازدید کننده این فرصت را بدهد که تا از طریق دیداری به طراحی سایت جذب شده و در سایت احساس راحتی کند. جستجو در طراحی سایت نیز باید ساده باشد.

در هنگام طراحی سایت سرعت بسیار مهم و با اهمیت می باشد. اگر شما یه سایت با سرعت قابل قبول و رسپانسیو طراحی کنید سبب رضایت مخاطبین و کاربران خواهد شد.

بدترین اشتباه: اسلاید های که در  طراحی سایت که با سرعت کندی می چرخند. دقت کنید که نباید تیتر و یا GIF هایی را در طراحی سایت قرار بدهید که باعث از بین رفتن فوکوس مخاطبان و کاربران سایت شود.

٢.جستجو پنهان

در طراحی  بیشتر سایت ها نوار جستجو در بالای سایت قرار گرفته است و دائما این نوار جستجو باید لینک بازگشت به صفحه اول را در خود داشته باشد. مرتب سازی صفحات سایت باید بر اساس جستجوهای مخاطبین در این منو مرتب شوند.

بدترین اشتباه: نوار جستجو با گزینه های مخفی که به صورت غیر واضحی در صفحه سایت قرار گرفته است و یا دارای لینک های خراب است و یا دسترسی و استفاده از این نوار جستجو خیلی دشوار است.

٣.دکمه های شبکه های اجتماعی پنهان

پنهان کردن دکمه های شبکه های اجتماعی در طراحی سایت، برای مخاطبین یافتن آن ها را  دشوار می سازد. برندی که برای اجتماعی بودن به خود  افتخار می کند، باید دارای دکمه های شبکه های اجتماعی مشخض و واضح برای مخاطبین باشد. مخاطبین و کاربران طراحی سایت خود را از طریق اطمینان یافتن از این مسئله که تمام صفحات سایت دارای لینک به ششبکه های اجتماعی هستند، به طراحی سایت جذب نمایید. دقت کنید که، لینک های شبکه های اجتماعی از نظر دیداری با گزینه ها و دکمه های دیگر در طراحی سایت متفاوت باشند.
بدترین اشتباه: سایت هایی که دکمه های شبکه های اجتماعی آنها در یا در صفحه “تماس با ما” یا پاورقی پنهان شده است و یا دارای دکمه هایی ناسازگار هستند که به صفحات مناسبی نیز لینک نشده اند.

۴. عدم استفاده از دکمه هایی جهت فراخوانی به سهیم شدن

بازدیدکنندگان زیادی با حجم بالایی وارد سایت شما می شوند ولی همچنان بسیاری از آنها سایت شما را به سرعت ترک می کنند.شما باید به وسیله دکمه های فراخوانی به سهیم شدن، بازدیدکنندگان خود را به تعامل با سایت تشویق نمایید. به عنوان مثال “با ما تماس بگیرید” ، “اینجا کلیک نمایید” یا حتی “عضویت در خبرنامه”.

شما یک برند هستید و افراد باید بدانند که چگونه قادر خواهند بود در سایت شما فعالیت کرده و به تعامل بپردازند تا در نهایت بتوانند از شما خرید کنند.

بدترین اشتباه: مطالبی را که شرح های بیهوده دارند و باعث میشوند بازدیدکننده با کلیک بر روی آن ها به سایت دیگری هدایت شود.

۵. تصاویر غیر اورجینال

سایت هایی که فقط دارای عکس های استوک هستند، این قابلیت را ندارند که ماهیت یک برند ارزشمند را برای بازدیدکنندگان سایت معین سازند. شما باید از عکس های حرفه ای در طراحی سایت خود استفاده کنید و یا خودتان عکس گرفتن را آغاز نمایید که به ماهیت برندتان مربوط است. امروزه مخاطبین دارای گزینه های بی شماری هستند، کلید عمده این است که مخاطبین را به سایت و فروشگاه های خود توسط عکس های ویژه جذب نمایید.
بدترین اشتباه: سایت هایی که از آیکون هایی با عکس های تکراری کمک می گیرند و یا سایت هایی که از عکس دو شخصی که دست همدیگر را می فشارند، به کار می برند.
اگر فقط یکی از موارد ذکر شده را در طراحی سایت خود مشاهده می نمایید، باید سریعا به تغییر و تصحیح این موارد اقدام نمایید، در غیر این صورت کاربران و مخاطبین سایت خود را که بعدها مشتری سایت شما می شوند از دست می دهید.

 

 

منبع :رایان آی تی