برترین تکنیک های پر سرعت تایپوگرافی وب

تایپوگرافی بریده بریده

برترین تکنیک های پر سرعت تایپوگرافی وب

 

 

تایپوگرافی یک المان بصری است و تاثیر بسیار چشم گیری روی تجربه کاربری دارد. امروز در این مطلب چند نکته سریع در مورد تایپوگرافی را جهت آشنایی شما ارائه خواهیم کرد.

در حال حاضر تایپوگرافی همراه با المان های Canvas در حال تبدیل شدن به المان های بسیار زیبای بصری است. مواردی از طراحی ها و تکنیک های تایپوگرافی را در این مطلب می توانید مشاهده نمایید.

۱. آشوب‌گرا

 تایپوگرافی آشوب

این حالت در سالهای گذشته مورد استفاده قرار می گرفت، ولی مجددا به عرصه طراحی بازگشته است. در حالت فوق طراحان برای ترکیب المان های متفاوت تایپوگرافی از حالت آشوب استفاده می کنند. حروف و کلمات را جدا می کنند و در قسمتی هرکدام را به نمایش در می آورند. خروجی این حالت در پایان بسیار جذاب و دیدنی خواهد بود. نکته قابل ذکر این است که استفاده از این طرح ممکن است باعث آزار کاربران شود و آسیبی به تجربه کاربران وارد نماید.

۲. بریده بریده

 تایپوگرافی بریده بریده

کلمات توسط طراحان به صورت بریده بریده در کنار یکدیگر قرار می گیرند، هدف از این کار این است که طراحی تایپوگرافی منحصر به فرد و جذاب تر باشد. البته این کار باید تا زمانی ادامه پیدا کند که طراحان از قابلیت خوانایی مطمئن شوند. حالت فوق مشابه زنجیره ای از حروف است که توسط انسان میتوان با کنار هم قرار دادن آن ها، به مطالعه آنها بپردازد.

۳. فضای خنثی

 تایپوگرافی فضای خنثی

یکی از موضوعاتی که می تواند متن را شگفت انگیز کند، درهم کردن هنر نمایشی با تایپوگرافی است. برای این کار یک تکنیک عالی این است که از فضاهای خنثی برای نمایش المان های متنی استفاده کرد.

۴. گرافیکی

 تایپوگرافی گرافیکی

اگر از تایپوگرافی فلت گرافیک استفاده کنید قابلیت بسیار خوبی برای نمایش هر المانی را روی صفحه به شما می دهد. استفاده از این روش باعث جذابیت تایپوگرافی شما می شود و حتی آن را شبیه به نقاشی می کند. در این حالت کارکتر های وارد شده شباهت بیشتری به شئ هایی در صفحه دارند تا کاراکتر های معمولی متنی.

۵. پویا

 تایپوگرافی پویا

یکی دیگر از تکنیک های تایپوگرافی این مورد است که مدت زیادی مورد استفاده قرار گرفته است اما در حال حاضر نیز قابل استفاده است. در برخی از سایت ها و کمپین ها برای ایجاد و ساخت پویایی بیشتر از ترکیب تایپوگرافی با المان های حرکتی استفاده می کنند.

نتیجه این استفادهریا، جذب شدن کاربران به محتوای پیام و مطالعه آن تا پایان ماجرا است.

تعداد زیادی از انواع این طراحی را در قالب تعاملات کاربری می توانید مشاهده نمایید.

 

 

منبع : راکت