۷ ابزار مهم حال حاضر برای طراحان وب

Picture 1

۷ ابزار مهم حال حاضر برای طراحان وب

 

تمام طراحان مجموعه مناسبی از ابزار های طراحی وب را باید در اختیار داشته باشند. این ابزار بنا به نیاز هر طراح متفاوت است، ولی دائما ابزار های جدیدی ظهور می کنند که قابل ارائه هستند.

ابزارهایی که در مقاله مشاهده خواهید کرد به شما در ایجاد و ساخت یک جعبه رنگ مناسب، افزودن قابلیت کشیدن و انداختن (drag & drop)  ، ساخت سریع سایت استاتیک، طراحی و ساخت لوگو در زمانی کوتاه  و توانایی بررسی لینک های معیوب و عناوین تکراری کمک خواهند کرد.

۱- Duotone

Picture 1

آیا به ساختن  Duotone های مکمل درکمترین زمان نیاز دارید؟ این ابزار می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. آپلود یک تصویر تنها کاری است که باید انجام دهید، انتخاب دو رنگ (یا انتخاب از میان گزینه های از پیش قرار داده شده) و دانلود نتیجه تکمیل شده است. به همین سادگی.

 

۲- CSS Gradient

 

آیا به کد های مربوط به Gradient های CSS  نیازمند هستید؟ این ابزار مشکل شما را برطرف خواهد کرد. این ابزار برای تعیین اندازه، رنگ، نوع و زاویه ابزارهایی را ارائه داده است. بعد از انتخاب Gradient مد نظر خود، فقط کافیست کد تولید شده در Stylesheet را کپی کنید.

 

۳- GatsbyJS

 

Gatsby یک Site Generator برای React می باشد. اما این ابزار چه نکته بخصوصی دارد؟ یک مولد PWA (برنامه تحت وب جلو رونده = Progressive Web App)، که  قدرت آخرین فناوری ها استفاده کرده و با React، Webpack، جاوا اسکریپت مدرن، CSS و… وبسایت ها را تشکیل می دهد. شما از طریق آن می توانید از هاست منبع داده ها را به وسیله GraphQl استخراج کنید.

۴- Pigment

توسط این ابزار می توانید از طریق رنگدانه ها و نورپردازی ترکیبات رنگی را مرور نمایید. به صورت پیشفرض، شبکه ای از ترکیبات رنگی همراه با گزینه view  کنار به کنار (Side-by-side) به صورت تمام صفحه نمایش داده خواهد شد. پس از اتمام تنظیمات رنگ، کد HEX را در Stylesheet خود کپی نمایید.

۵- Logomaster

آیا به سرعت یک لوگو نیاز دارید؟ این ابزار یک گزینه بسیار خوب و سریع برای تهیه کارت تبایغاتی در چند دقیقه است. اگر به فردی حرفه ای برای ساهت لوگو دسترسی ندارید، این ابزار به کمک شما خواهد آمد.

کافیست نام شرکت خود را اضافه کنید و با کلیک بر روی Try Me شروع کنید. پس از آن شما فقط لازم است دسته بندی، استایل لوگو،شعار،رنگ و … را انتخاب نمایید و منتظر نتیجه نهایی بمانید.

 

۶- Dragon Drop

، یک افزونه تنظیم مجدد جهت Drag and Drop (کشیدن و انداختن) ، Dragon Drop نام دارد. این ابزار توانایی تنظیم مجدد آیتم های لیست به صورتی ساده، به همراه چند گزینه پیچیده را دارد. به وسیله این ابزار، لیست ها و برنامه های به در هم ریخته خود را خیلی زود مرتب کنید.

۷- Checkbot

این ابزار یک پلاگین مرورگر است و نحوه کارش به این صورت است که به دنبال عنوان های تکراری، لینک های خراب، زنجیره های تغییر مسیر، HTML یا CSS نا معتبر و… می گردد. علاوه بر این توانایی جستجوی شما را نیز سریع تر خواهد کرد.