طراحی سایت و ۵ خطای رایج در آن
طراحی سایت و ۵ خطای رایج در آن

در این پست قصد داریم شما را با طراحی سایت و ۵ خطای رایج در آن آشنا کنیم، با ما همراه باشید

۱- کند بودن وبسایت: همه کاربران دوست دارند تا در سریع‌ترین زمان ممکن به چیزی که می‌خواهند دست پیدا کنند. گوگل در آخرین تحقیقاتی که انجام داده گفته که بیشتر از ۵۳ درصد کاربران موبایلی تنها برای ۳ ثانیه منتظر بارگذاری وبسایت می‌مانند. اگر نتوانید در چنین بازه‌ای نیاز آن‌ها را رفع نمایید از دور خارج خواهید شد. قطعا کیفیت هاست خریداری شده در بهبود این مورد کمک بسیار زیادی به سرعت وبسایت شما می کند

 

۲- استفاده زیاد از پاپ-آپ: تقریبا همه ما تجربه استفاده از وبسایت‌هایی که هزاران پنجره غیر مربوط به صورت خودکار باز می‌کنند را داریم. حقیقتا آزاردهنده هستند. گاهی اوقات این پاپ‌-آپ‌ها با alert مربوط به مرورگر ادغام شده و دیگر به صورت کامل تجربه کاربری وبسایت را نابود می‌کنند. (کمی راجب این مزاحم: در سال ۱۹۹۰ شاهد تولد این نوع تبلیغات توسط اتان زوکرمن بودیم، البته خود او نیز بابت مزاحمت های ایجاد شده توسط پاپ-آپ عذرخواهی کرده است)
 

۳-ناسازگاری با موبایل: حدود بیشتر از ۵۵ درصد ترافیک کلی اینترنت از طریق دستگاه‌های موبایل صورت می‌گیرد، طراحی سایت با قالب های ناسازگار با موبایل به نظر نمی‌رسد که کار منطقی باشد!

 

۴-استفاده زیاد از المان‌های متحرک: در بین طراحان وب این اصطلاح معروف است که می‌گویند انیمیشن مانند ادویه است، باید به صورت معتدل استفاده شود تا وبسایت از دست نرود

 

۵-اجرای خودکار رسانه‌ها: گاهی اوقات به جای آنکه اجرای خودکار رسانه‌ها به کاربر در جهت فهمیدن کاربرد وبسایت کمک کنند، آن را بدتر کرده و کاربر را بیشتر درگیر می‌کنند

 

در صورتی که شما یک طراح وب هستید، و نیاز به خرید هاست با کیفیت یا خرید دامنه دارید، لینک های زیر می تواند برای شما کاربردی باشد:

ثبت دامنه

خرید هاست لینوکس ایران

خرید هاست ویندوز ایران

تاریخ ارسال : 19/11/02

دسته بندی : وبلاگ

راهکار های افزایش سرعت وبسایت
راهکارهای افزایش سرعت وبسایت

در این پست قصد داریم تا در رابطه با راهکارهای افزایش سرعت وبسایت به شما اطلاعاتی را ارائه بدهیم، با ما همراه باشید

 

(بیشتر…)

تاریخ ارسال : 19/10/28

دسته بندی : وبلاگ

سه سوال ساده برای طراحی سایت

سه سوال ساده برای طراحی سایت

 

تصمیم گیری در این مورد که برای مخاطبان چه چیز بهتر است لحظه ای از ذهن طراحان وبسایت خارج نمی شود. حدس اینکه یک سایت چه موقع می تواند مثل یک عقاب اوج بگیرد و یا چه زمان مصل کشتی تایتانیک غرق خواهد شد، مفهوم بسیار مهم و پیچیده ای است که مدنظر قرار گرفته می شود.

(بیشتر…)

تاریخ ارسال : 18/06/14

دسته بندی : وبلاگ

تاثیر پروتکل HTTPS و تاثیر بر رنک جدید گوگل

تاثیر پروتکل HTTPS و تاثیر بر رنک جدید گوگل

 

 

تفاوت بین پروتکل های HTTP و HTTPS :

در آغاز برای توضیح تفاوت های این پروتکل ها و تاثیر آنها در سئو سایت باید مفاهیم آغازین مانند توضیحات این دو پروتکل را ارائه دهیم. ما می دانیم که HTTPS  از پورت ۴۴۳  و HTTP از پورت ۸۰ استفاده می کند.

(بیشتر…)

تاریخ ارسال : 18/06/13

دسته بندی : وبلاگ

اشتباهاتی که بازدیدکنندگان را از سایت فراری می دهد

اشتباهاتی که بازدیدکنندگان را از سایت فراری می دهد

 

ممکن است شما سایتی برای کسب و کار خود طراحی کرده اید و حتی صفحاتی را در شبکه های اجتماعی ساخته اید اما همچنان آمار جذب کاربر در سایت شما بسیار پایین است. به نظر شما این اتفاق آشنا نمی آید؟ باید توجه کنید که تنها شما و برندتان نیست که دچار این مشکل شده استف بلکه اکثر برندها و سایت ها با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند.

(بیشتر…)

تاریخ ارسال : 18/06/07

دسته بندی : وبلاگ

طراحی وب سایت یا ساخت وبلاگ؟ تفاوت های آنها

طراحی وب سایت یا ساخت وبلاگ؟ تفاوت های آنها

 

هدف ما در این مقاله بررسی تفاوت معایب، مزایا و تفاوت های طراحی سایت نسبت به یک وبلاگ است.

در آغاز تعریفی از هرکدام را ارائه خواهیم داد :

(بیشتر…)

تاریخ ارسال : 18/06/07

دسته بندی : وبلاگ

Picture 1
۷ ابزار مهم حال حاضر برای طراحان وب

۷ ابزار مهم حال حاضر برای طراحان وب

 

تمام طراحان مجموعه مناسبی از ابزار های طراحی وب را باید در اختیار داشته باشند. این ابزار بنا به نیاز هر طراح متفاوت است، ولی دائما ابزار های جدیدی ظهور می کنند که قابل ارائه هستند.

ابزارهایی که در مقاله مشاهده خواهید کرد به شما در ایجاد و ساخت یک جعبه رنگ مناسب، افزودن قابلیت کشیدن و انداختن (drag & drop)  ، ساخت سریع سایت استاتیک، طراحی و ساخت لوگو در زمانی کوتاه  و توانایی بررسی لینک های معیوب و عناوین تکراری کمک خواهند کرد.

(بیشتر…)

تاریخ ارسال : 18/06/04

دسته بندی : وبلاگ

آیا وب سایت شما پاسخ‌گوی مشتریان بالقوه هست؟

محتوای درست، محتوا و رنگ ها

این موارد را اگر در کنار هم به درستی قرار دهیم کاملا پاسخگوی مشتریان بالقوه ما خواهند بود.مشتریان بالقوه کسانی هستند که می خواهند در حال یا آنده نزدیک قسمتی از سایت شما باشند. اگر می خواهید یک وب سایت خوب داشته باشید باید چیزهایی بیشتر از علاقه مندی هایتان داشته باشید. شما قادر نخواهید بود یک سایت با دو رنگ که مورد علاقه خودتان است ایجاد کنید و یا بدون دلیل در گوشه سایت المان های گرافیکی را بی دلیل قرار دهید.تحقیقات نشان دهنده این است که سایت شما باید بتواند با کاربر تعامل برقرار کند و با آنان گفتگو نماید.

با این تفاسیر آیا وبسایت شما پاسخگوی پتانسیل مشتریان هست؟

برای فهمیدن این قضیه از خودتان سوالاتی هرچند کوک را بپرسید.

(بیشتر…)

تاریخ ارسال : 18/05/31

دسته بندی : وبلاگ

antivirus
معرفی ۱۰ آنتی ویروس رایگان برتر

معرفی ۱۰ آنتی ویروس رایگان برتر

 

برای در امان بودن در مقابل ویروس‌ها و بدافزارها هر کامپیوتری به یک آنتی‌ویروس مناسب نیاز دارد. قصد داریم در این مقاله ۱۰ آنتی‌ویروس برتر رایگان را به شما معرفی کنیم.

به نقل از زومیت :

زمانی که کامپیوتر جدیدی خریداری می کنید، اولین و مهم ترین کار نصب یک آنتی ویروس قدرتمند است. می توانیم این مژده را به شما بدهیم که همیشه مراقبت از سیستم در مقابل ویروس ها هزینه ای نخواهد داشت،ولی از این رو که تعداد آنتی ویروس های رایگان بسیار زیاد می باشد انتخاب بهترین گزینه همیشه جای سوال خواهد بود. بنابراین، در این مقاله باهم به بررسی برترین آنتی‌ویروس رایگان سال می‌پردازیم.

(بیشتر…)

تاریخ ارسال : 18/05/30

دسته بندی : وبلاگ

بهترین زبان‌ های برنامه نویسی برای یادگیری درسال ۲۰۱۸

بهترین زبان‌ های برنامه نویسی برای یادگیری درسال ۲۰۱۸

 

به نقل از زومیت :

 

بهترین زبان‌های برنامه‌نویسی لیستی برای هدف‌گذاری آینده است. اگر می خواهید اولین گام در برنامه نویسی حرفه ای را بردارید، باید بدانید چه راه‌هایی برای رسیدن به این هدف دارید.

برای شروع برنامه‌نویسی حرفه‌ای‌، باید بدانید چه راه هایی وجود دارد که به هدف برسید.  زبان‌های برنامه نویسی همین راه‌ها هستند. توجه داشته باشید که حتما کوتاه‌ترین راه ها بهترین آن ها نیست. جهت پیروزی در دنیای گسترده برنامه‌نویسی باید در ابتدا زبان‌ها، پتانسیل، حوزه کاربرد، امنیت، کارایی و کاربردی بودن آن‌ها را بشناسید. باید بدانید که توانایی های هر زبان چیست و به چه کاری می آید و  از اینگونه است که می‌توانید جایگاه و آینده آن زبان را در صنعت IT پیش‌بینی کنید؛ زیرا آینده زبان برنامه نویسی می‌تواند آینده شما باشد.

(بیشتر…)

تاریخ ارسال : 18/05/29

دسته بندی : وبلاگ